اقدام پژوهی چگونه انزوا وگوشه گیری علی را برطرف کنم؟ ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

اقدام پژوهی چگونه انزوا وگوشه گیری علی را برطرف کنم؟

(0)
(0)

توضیحات

اقدام پژوهی چگونه انزوا وگوشه گیری علی را برطرف کنم؟
رنگ و مدل کالا
توضیحات
تعداد
+
_
عدد
15,000 تومان
موجود

توضیحات

اقدام پژوهی چگونه انزوا وگوشه گیری علی را برطرف کنم؟

در قالب word و 17 صفحه و قابل ویرایش

 

 

فهرست مطالب
مقدمه: 
بیان مسئله: 
توصیف وضعیت موجود: 
جمع آوری اطلاعات(شواهد 1): 
گوشه گیری وانزوا طلبی چیست؟ 
گوشه گیری در لغت: 
مشاهده رفتار علی در مدرسه توسط معلم: 
مصاحبه از والدین ودوستان: 
اسناد و مدارک موجود: 
تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده به روش نقشه ی مفهومی 
ارائه راه حل: 
اجرای راه حل: 
جمع آوری اطلاعات (شواهد2) 
تجزیه وتحلیل اطلاعات (دوم): 
ارزیابی نتایج وگزارش نهایی: 
منابع: فهرست منابع و مــآخذ 

 

 

 

 

مقدمه:
همان طور که می‌دانید اصول وپایه ی هر کشوری از آموزش وپرورش آن کشور نشأت می‌گیرد واگر کشوری بر آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری کند،در بلند مدت شاهد پیشرفت های چشمگیری در تمام امورکشوری خواهند شد. درکشور ما نیز گرچه قبلأ اهمیت خاصی به آموزش وپرورش داده نمی‌شد ولی درچند سال اخیر در حال ارزش دادن و سرمایه گذاری در آن می‌باشند.
در کشور ما بر اساس سلسله مراتب، وزارت آموزش و پروش در رأس قرار دارد که بر سازمان های آموزش و پروش استانها نظارت دارد که این سازمان ها خود بر ادارات آموزش و پرورش شهرستانها ومناطق تابعه خود نظارت دارند و در نهایت این سلسه مراتب به مدارس ختم می‌شود که وظیفه تعلیم وتربیت فرزندان این مرز وبوم را بر عهده دارند که همه این سازمانها و تشکیلات هدفی جزء تعلیم و تربیت مردم کشور جهت به وجود آوردن نیروی کارآمد تر ندارند. البته در این راه تعلیم وتربیت مشکلات فراوانی برای معلم ومتعلم وجود دارد که باید از عهده آنها برایند که ما در این تحقیق به یکی از مشکلات که گوشه گیری و انزوا طلبی در دانش آموز خودم است پرداخته ام و در تلاشم مشکل دانش آموز خود را با روش اقدام پژوهی برطرف کنم. در ادامه تحقیق با مراحل کار و نحوه ی انجام این تحقیق آشنا خواهید شد.

 

 

بیان مسئله:
درآموزش و پرورش معلم نقش یاد دهنده ودانش آموزنقش یاد گیرنده(متعلم) رادارد. در این راه تعیم وتعلم مشکلات فراوانی بر سر راه وجود دارد که با همکاری معلم ومتعلم باید برطرف گردد تا امر آموزش به سهولت انجام گیرد.
از مشکلات عدیده ای که در دانش آموزان وجود دارد می‌توان غیبت های بیش از حد دانش آموز، بیش فعالی دانش آموز، حواس پرتی و عدم توجه به درس، اضطراب واسترس، انزوا طلبی وگوشه گیری و... است.
از میان این مشکلات انزواطلبی وگوشه گیری درمیان برخی از دانش آموزان وجود دارد. انزواطلبی وگوشه گیری عارضه ای است که باعث می‌شود کودک و نوجوان از برقرار کردن ارتباط با افراد و محیط خارج دوری می‌کندو این کودکانو نوجوانان نوعأ با تقلیل یافتن علایق ذهنی و عاطفی نسبت به اطرافیان خود از داشتن دوست نزدیک و صمیمی محرومند.(سیف، 1380 : 35).
این مشکل به نوبه ی خودنه تنها در روحیات فرد اثر می‌گذارد بلکه دردرس آن نیز تأثیر گذار خواهد بود و بهتر است معلم چاره ای برای برطرف کردن آن بیاندیشد. حال در مدرسه ی ماپسری با نام علی وجود دارد که دچار همین مشکل شده و ما در صدد آن هستیم که مشکل آن را برطرف کنیم که با چنین مسئله ای روبرو هستیم:
چگونه انزوا وگوشه گیری علی را برطرف کنم؟

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643