رساله و پایان نامه فرهنگسرای موسیقی ,

menuordersearch
academixfile.ir

توضیحات

رساله طراحی فرهنگسرای موسیقی
در قالب Word و 146 صفحه و قابل ویرایش.

 

 

 

تمامی فایل‌‌‌‌های موجود در سایت صرفا برای راهنمایی و کمک به دانشجویان و محققین عزیز است و هدف ما در سایت نگین فایل کمک به دانشجویان و دانش پژوهان عزیز برای بالا بردن سطح بار علمی آنها است.


قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده
توسعه فرهنگی امری است حساس، خطیر، چرا که یکی از اساسی ترین زیر ساخت‌‌‌‌های توسعه محسوب می‌شود .با توجه به اهمیت موضوع و نیاز به توسعه فرهنگی در جامعه حال حاضر ما، ضرورت ایجاد مراکز فرهنگی به روشنی قابل درک دریافت است. مطالعات معماری در نهایت می‌کوشد تا آثار خود را در طراحی متجلی سازد و اساسا هدف از انجام مطالعات ایجاد زمینه‌‌‌‌های مناسب ذهنی و افزایش آگاهی‌‌‌‌های موثر در طراحی است. در مطالعات این پروژه سعی بر آن خواهد بود که دو زمینه اصلی موثر در طراحی، تجزیه و تحلیل شوند، اول زمینه‌‌‌‌های ذهنی و دورنی و دوم زمینه‌‌‌‌های بیرونی و اطلاعات لازم برای طراحی فیزیکی، مرکز فرهنگی مورد نظر مجموعه ای پویا و زنده خواهد بود، به عنوان مثال شامل فضا‌‌‌‌های آموزشی (آموزش موسیقی و …) آمفی تئاتر و فضا‌‌‌‌های نمایشگاهی، رستوران، کتابخانه، اداری، خدماتی و… خواهد بود. در این گونه مراکز فرهنگی ،جوانان و بطور کلی همه افراد جامعه می‌توانند اوقات خود را بگذرانند این مرکز به گونه ای طراحی خواهد شد، که بطور همه جانبه در بر انگیختن روحیه کشف و ابداع و خلاقیت در جوانان موثر بوده و نهاد فرهنگ حوزه نفوذ خود باشد. مسئله فراغت و پر شدن اوقات فراغت با برنامه‌‌‌‌های ویژه فرهنگی و هنری مورد علاقه جوانان یکی از علل بوجود آمدن مراکز فرهنگی و هنری در دوره معاصر بوده اند از این رو ر مطالعه به این مباحث نیز پرداخته شده است.

اهداف تحقیق
1 –درشهر کرمانشاه افراد بازدید کننده ازاثارطاقبستان اعم از بومی وغیربومی تنها اثارموجود را به صورت یک سری اثارحجاری شده روی سنگ می‌بینند.اگرچه این اثار به جای خودبسیارارزشمندوقابل توجه میباشندامابه این نیاز دارد که دیگرفرهنگها هنرهاو ارزش‌‌‌‌های این منطقه نیزبه صورت‌‌‌‌های دیگر معرفی گردد که این هنرها نقش مکمل دارند ودر کنار هم کامل به نظر میرسند.ازاینرو با طراحی یک فرهنگسرای موسیقی میشود مقداری از این نیاز رابراورده کرد.
2 –ودرمورد تخصصی بودن فرهنگسرا باید بگویم که شاید هنری که دربالا گفتم مکمل هنر‌‌‌‌های دیگر است هنر موسیقی است که در مورد ان کوتاهی شده ودر این خطه محجور واقع شده.تاجایی که موسیقی یک ملت زنده وزبان یک ملت زنده را موسیقی و زبان محلی میگویند که به واقع این یک ظلم اشکار به زبان وموسیقی کردی است.وهدف طراحی این فرهنگسرا شناساندن زبان وموسیقی کردی است.
3 –طراحی مراکز فرهنگی که برای فعالیت‌‌‌‌های موسیقی طراحی شده است که محل پرداختن به آنها در سایر مراکز رسمی و عمومی و فضا‌‌‌‌های آموزشی و اداری و خدمات شهری نیست و از این رو جای خالی آنها همواره احساس می‌شود .
4_طراحی فضا یی برای گذراندن اوقات فراغت مردم و بویژه جوانان .
5_طراحی فضایی بر بار فرهنگی و هنری مردم شهر افزوده و باعث انتقال ارزشها و محصولات فرهنگی به مردمان و افراد استفاده کننده از این فضا ها شود.


فهرست به شرح زیر است:
فصل اول     
چکیده    
اهداف تحقیق
مقدمه   
تعریف فرهنگ   
فصل دوم
تعاریف فرهنگسرا
فصل سوم   
فرهنگسرا‌‌‌‌های نمونه   
فرهنگسرای نیاوران   
فرهنگسرای اوفن کلیس   
فصل چهارم
استانداردها
فصل پنجم   
مبانی نظری طرح
هنر معماری و موسیقی و بررسی عناصر مشترک هنری این دو مقول
فلسفه و معنویت در موسیقی و معماری
فصل ششم   
شناخت جغرافیایی استان کرمانشاه
منابع

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز، بخش : مرکزی، روستا: سرا، روستا: مرخز، محله: مرخز، خیابان (ورودی اصلی)، کوچه ((حسین محمدی))، پلاک: 0.0، طبقه: همکف،
شماره تماس:: 09189763156