پاورپوینت فصل اول 1 ( مفاهیم و مقدمات ) مبانی مهندسی مالی و مدیریت ریسک مولف جان هال مترجم سجاد سیاح و علی صالح آبادی ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

پاورپوینت فصل اول 1 ( مفاهیم و مقدمات ) مبانی مهندسی مالی و مدیریت ریسک مولف جان هال مترجم سجاد سیاح و علی صالح آبادی

(0)
(0)

پاورپوینت

پاورپوینت فصل اول 1 ( مفاهیم و مقدمات )  مبانی مهندسی مالی و مدیریت ریسک مولف جان هال مترجم سجاد سیاح و علی صالح آبادی
رنگ و مدل کالا
پاورپوینت
تعداد
+
_
عدد
19,000 تومان
موجود

توضیحات

پاورپوینت فصل اول 1 ( مفاهیم و مقدمات ) مبانی مهندسی مالی و مدیریت ریسک مولف جان هال مترجم سجاد سیاح و علی صالح آبادی

در قالب pptx و در 10 اسلاید و قابل ویرایش

 

 

توضیحات::


قراردادهای آتی
قرارداد آتی توافقنامه ای مبتنی بر خرید یا فروش دارایی در زمان معین در آینده و با قیمت مشخص است در کشورهای مختلف بورسهای زیادی برای معامله قراردادهای آتی وجود دارد. بورس شیکاگو (CBOT) بورس تجاری شیکاگو (CME) در آمریکا، دو نمونه از بزرگترین بورسهای آتی در آمریکا هستند از بزرگترین بورسهای آتی در اروپا بورس قراردادهای آتی و اوراق اختیار معامله بین المللی لندن (LIFFOE) و بورس یورکس (Eurex) است. سایر بورسهای بزرگ شامل (Bolsa de Mercadoriasy Futures) در سائو پائولو(Sao Paulo) بورس آتی مالی بین المللی توکیو، بورس بین المللی سنگاپور و بورس آتی سیدنی است.

تاریخچه بازارهای آتی
قدمت بازارهای آتی به قرون وسطی بر میگردد هدف از ایجاد این بازارها، برآورده ساختن نیازهای کشاورزان و تاجران بوده است فرض کنید الان ماه آوریل است. کشاورزی که محصول خود را در ماه ژوئیه برداشت میکند نسبت به قیمت دریافتی محصول خود نگران است. اگر عرضه محصول کم باشد و کشاورز برای فروش عجله ای نداشته باشد به احتمال زیاد بتواند محصول خود را با قیمت بالایی بفروشد. اما در مقابل اگر عرضه محصول زیاد باشد به احتمال زیاد قادر نخواهد بود محصول خود را با قیمت مناسبی به فروش برساند لذا کشاورز و خانواده وی با ریسک تغییرات نامطلوب در قیمت محصول مواجه اند.

بورس شیکاگو(CBOT)
بورس شیکاگو در سال ۱۸۴۸ برای گرد هم آوردن کشاورزان و تاجران تأسیس شد. در آغاز مهمترین وظیفه ،آن استاندارد کردن کمی و کیفی غلات مورد معامله بود. در همان سالهای اولیه قراردادهایی از نوع آتی ایجاد شد که میتوان از آن، با عنوان قراردادهایی که سر میرسند یاد کرد به سرعت سفته بازان نیز به جمع معامله گران پیوستند و دریافتند که معامله قراردادهای آتی غلات خیلی سودمندتر از معامله خود غلات است. امروزه موضوع قراردادهای آتی را داراییهای مختلفی، همچون ذرت، ،گندم، جو، سویا، خوراک لوبیا ،روغن اوراق خزانه و اسناد خزانه تشکیل میدهد.
بورس تجاری شیکاگو (CME)
بورس تجاری، شیکاگو با هدف ایجاد بازار برای کره تخم مرغ، گوشت و سایر محصولات کشاورزی فاسد شدنی در سال ۱۸۷۴ تأسیس شد در سال ۱۸۹۸، معامله گران کره و تخم مرغ از این بورس خارج شدند تا به طور مستقل، در بورس تخم مرغ و کره شیکاگو (CBEB) وارد معامله شوند این بورس در سال ۱۹۱۹، به بورس تجاری شیکاگو (CME) تغییر نام داد و با سازماندهی جدید زمینه رونق و افزایش معاملة قراردادهای آتی را فراهم آورد در حال حاضر در این بورس، بازار آتی برای کالاهایی همچون گوشت خوک گاو ،گوشتی گاو زنده و گوشت پستانداران ایجاد شده است. در سال ۱۹۸۲ ،بورس قراردادهای آتی شاخص سهام «استاندارد و پورز۵۰۰» را معرفی کرد. معامله آتی ارزهای خارجی در بورس تجاری شیکاگو از سال ۱۹۷۲، آغاز شد. در حال حاضر قراردادهای آتی در مورد انواع مختلف ،ارزها شامل پوند انگلیس دلار کانادا ین ژاپن فرانک سوئیس مارک ،آلمان دلار استرالیا پرو مکزیک ریل برزیل دلار نیوزیلند، روبل روسیه و یورو خرید و فروش میشود در بورس تجاری شیکاگو قرارداد آتی دلار اروپایی که حجم زیادی از معاملات را تشکیل میدهد نیز مبادله می‌شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643