پاورپوینت مفهوم عدالت جهانی ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

پاورپوینت مفهوم عدالت جهانی

(0)
(0)

پاورپوینت

پاورپوینت مفهوم عدالت جهانی
رنگ و مدل کالا
پاورپوینت
تعداد
+
_
عدد
18,000 تومان
موجود

توضیحات

پاورپوینت مفهوم عدالت جهانی

در قالب pptx, ودر 34 اسلاید و قابل ویرایش

 

 

قسمتی از متن ::


با اندکی کنکاش در مورد موضوع عدالت جهانی میتوان پی برد که این عدالت جهانی عبارتی است که به تازگی به نام رسیده است. دست کم براساس آنچه رایانه ها نشان میدهند تعداد کتابها و مقالاتی که در چند ساله اخیر هزاره جدید درباره این موضوع نوشته شده به مراتب بیش از چیزی است که در هزاره گذشته وجود دارد. البته برخی از موضوع های فراگیری که هم اکنون تحت عنوان عدالت جهانی به آنها پرداخته می‌شود. قرن هاست که مورد بحث بوده اند و تاریخ بحث در مورد آنها به آغاز تمدن می‌رسد، اما این مضامین تحت عناوین مختلف دیگر همچون عدالت بین الملل اخلاق بین الملل و قانون ملل مورد بررسی قرار میگرفته اند این تغییر در واژگان به نظر من از اهمیت زیادی برخوردار است.

عبارتی به یاد ماندنی با این مضمون گفت که انسان باید محدودیتهای خود را بشناسد. بنابراین من نیز تظاهر نمیکنم که از جانب همه صحبت میکنم، اما می‌خواهم کمی درباره پنداره های نوظهوری صحبت کنم که مرا وادار کرد اصطلاح عدالت جهانی را در عنوان پایان نامه دکترایم استفاده کنم و در نخستین مقاله چاپ شده ام در زمینه فلسفه و که در یک مجموعه شش جلدی انتشار خواهد یافت، به کار ببرم. بحث را میتوان با متمایز کردن دو موضوع شروع کرد نخستین موضوع تمایز دو نحوه نگرش متفاوت نسبت به رویدادها در اجتماع پیرامون ماست. از یک سو می‌توانیم این رویدادها را به صورت متعامل ببینیم یعنی به صورت اعمال و اثرهای آن اعمال که توسط عوامل فردی یا جمعی صورت می‌پذیرد از سوی دیگر میتوانیم این رویدادها را به دیده نهادی بنگریم یعنی به صورت اثرهایی برخاسته از ساختار دنیای اجتماعی اطراف ما قوانین و میثاقهای ما و رویه ها و نهادهای اجتماعی مان با این دو نحوه از بینش تعاریف و توضیح های مختلفی بر پدیده اجتماع مترتب است و همچنین دو نوع تحلیل اخلاقی و بر شناخت اخلاقی مختلف را در پی دارد.


بین تحلیل اخلاقی نهادی و تعاملی به مثابه تمایز بین عدالت و اخلاق تعبیر میشود. امروزه بیشتر دست اندرکاران فلسفه با مندرجات کتاب رالز و مواردی که وی در مورد آنها تأکید داشته است آشنایی کافی دارند در واقع محور اصلی بحث رالز تحلیل اخلاقی - نهادی به کار رفته در سازمان داخلی یک کشور بوده است. با وجود این، آنچه هنوز ناشناخته باقی مانده یا به تازگی در چند سال اخیر مطرح شده است، کشانیده شدن دامنه تحلیل اخلاقی - نهادی به عرصه روابط بین الملل است. با توجه به اینکه عرصه روابط بین الملل از دیرباز کوچکتر و قابل مطالعه تر از اعمال متنوع و بسیار پیچیده ای پنداشته میشد که در یک اجتماع مدرن رخ می‌دهد، این تأخیر زمانی چندان هم تعجب آور نیست به نظر میرسد در جهانی چند عاملی که زمانی که اتفاقات بد در آن رخ میدهد در بیشتر موارد شناخت طرف تقصیر کار مشخص است و بنابراین دیگر نیازی به تحلیل اخلاقی - نهادی وجود ندارد.

 

 

تصاویر همه اسلاید‌‌‌های پاورپوینت

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643