پکیج و پروتکل جلسات آموزشی هشیاری وجودی ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

پکیج و پروتکل جلسات آموزشی هشیاری وجودی

(0)
(0)

پروتکل

پکیج و پروتکل جلسات آموزشی هشیاری وجودی
رنگ و مدل کالا
پروتکل
تعداد
+
_
عدد
19,000 تومان
موجود

توضیحات

پکیج و پروتکل جلسات آموزشی هشیاری وجودی

در قالب word و در 27 صفحه و قابل ویرایش و دارای 10 جلسه

 

توضیحات::

 

تعاریف نظری:
هشیاری افزایی وجودی از طریق بالا بردن حالت در حضور به دست می‌آید. حضور کیفیت بودن در یک وضعیت است. به گونه ای که فرد قصد می‌کند تا آنجا که می‌تواند نسبت به زمان و وضعیتی که در آن قرار دارد، هشیار بوده و به گونه ای فعال عمل کند. حضور هنگامی حاصل می‌شود که فرد حساسیت های درونی خود را به سمت تجربه ی ذهنی و حساسیت های بیرونی خود را به سمت موقعیتی که در آن قرار گرفته و دیگر فرد یا افرادی که در آن موقعیت قرار دارند، معطوف سازد (یوجنتال به نقل از ولف و کوتاش، بی تا، ترجمه برومند، ۱۳۸۷، به نقل از

تعاریف عملیاتی:
به مجموعه فعالیت هایی گفته می‌شود که براساس اصول و مفاهیم مشترک نظریه پردازان وجودی طی ده جلسه گروهی ۹۰ دقیقه ای اجرا خواهد شد و ساختار جلسات به این ترتیب خواهد بود؛ مرور تکالیف و ارائه ی باز خورد، تقویت موفقیت ها و بررسی شکست ها، آموزش، بحث اعضا در مورد تجارب مربوط به موضوع و دادن تکالیف (شریعتمدار، ۱۳۹۰).

شرح جلسات آموزشی
جلسه ی اول
عنوان: معارفه و ایجاد رابطه ی حسنه، آشنایی با نظریه ی وجودی : تماشای زندگی فعلی در اکنون ((من کیستم»
شرح جلسه: پس از خوش آمدگویی به شرکت کنندگان و تشکر از حضورشان، به معرفی خود پرداختم و از اعضای گروه خواستم خودشان را معرفی کنند و هدف خود را از شرکت در جلسه اعلام کنند. سپش توضیحاتی در مورد چگونگی انجام کار داده شد و با کمک اعضا قوانین گروه تدوین و اعلام شد. از جمله اینکه شرکت منظم در همه ی جلسات و انجام تکالیف مفیداست، مباحث مطرح شده توسط اعضا در گروه نباید در خارج از گروه نقل شودو مدت زمان هر جلسه و تعداد کل جلسات بیان شد. سپش به آموزش نظریه ی وجودی پرداخته شد. بدین صورت که از نظر انسان گراها فرق انسان با حیوان در توانایی او برای خود آگاهی است. خودآگاهی مرحله ای فراتر از تفکر است. یعنی فکر کردن درباره ی فکر خود. یعنی ما بر خودمان واقفیم و آگاهی داریم. زندگی هر فرد تحت تاثیر سه نیرو قرار می‌گیرد:
یکی نیروهای سرشتی و غریزی است که ما در بدو تولد با خود می‌آوریم.
دوم نیروهای محیطی و تربیتی و انتظارات دیگران است.
سوم نیروی تصمیم گیری فردی است.
اعتقاد بر این است که اگرتوازن مناسبی بین این سه نیرو نباشد، ما از زندگی خود راضی نخواهیم بود. وقتی زندگی فرد تحت تاثیر انتظارات دیگران با نیروهای سرشتی شکل بگیرد، فرد احساس وجود داشتن و خودبودن نمی‌کند. هدف این گروه این است که افراد این حس را در خود بالا ببرند که زندگی بر اساس تصمیم گیری های شخصی آنان شکل گرفته است. هدف گروه این است که ما بتوانیم زندگی خود را رهبری کنیم و برای خود تصمیم گیرنده باشیم. بهترین راه برای رسیدن به این هدف حضور و تمرکز بر زندگی است. وقتی حضور نداشته
باشیم، زندگی باری به هر جهت پیش می‌رود.
در پایان از اعضاخواسته شد تا برای جلسه ی بعد فکر ککند و بررسی کنند که به نظرشان در کدام یک از این سه نیرو قوی تر هستند و تکلیف اول را برای جلسه ی بعد انجام دهند.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643