تحقیق و مبانی نظری صنعت بانکداری و بانکداری اینترنتی و الکترونیکی ,

menuordersearch
academixfile.ir

توضیحات

ادبیات نظری و سوابق پژوهشی صنعت بانکداری و بانکداری اینترنتی و الکترونیکی

در قالب word ودر 57 صفحه وقابل ویرایش

 

فهرست مطالب

2-1- مقدمه .
2-2- مدل پذیرش تکنولوژی
2-3- اعتماد .
2-4-عوامل خارجی.
  2-4-1-تجربیات و ویژگی های مشتری.
  2-4-2- رضایتمندی
2-5- صنعت بانکداری .
  2-5-1-بانک و بانکداری در گذر زمان.
  2-5-2- کانالهاي ارائه خدمات بانکها
2-6- بانکداری الکترونیکی
  2-6-1- خدمات بانکداری الکترونیکی.
  2-6-2-مزایای بانکداری الکترونیک
    2-6-3-مقايسه بانکداري سنتي با بانکداري الکترونيکي.
    2-6-4-مشکلات و موانع گسترش بانکداري الکترونيکي در ايران.
    2-6-4-1- جنبه داخلي.
    2-6-4-1-1-مشکلات مربوط به زيرساختهاي اساسي.
    2-6-4-1-2- کمبود سرمايه‌هاي انساني مناسب براي پيشبرد بانکداري الکترونيکي در ايران
    2-6-4-1-3- موانع فرهنگي و اجتماعي و آموزشي در گسترش بانکداري الکترونيکي.
    2-6-4-2-جنبه هاي خارجي.
2-7- بانکداری اینترنتی
  2-7-1- انواع بانکداری اینترنتی
  2-7-2- ضرورت توسعه بانکداري اینترنتی
  2-7-3-تاريخچه بانکداري اينترنتي
  2-7-4-بانکداری اینترنتی در ایران
  2-7-5-محدودیت های بانکداری اینترنتی.

منابع

 

 

2-1-مقدمه
در دنياي امروزي اينترنت توانسته است توجه بسیاری از محققان، مشارکت کنندگان در تجارت، دولت ها و مفسران رسانه ها را در سال هاي اخير به خود معطوف نما يد. در واقع، اينترنت در بین اکثر بخش هاي جامعه ما با سرعت رشد بسياري نموده است. با به کارگيري شبکه جها ني، کاربردهاي تجاري از آن به سرعت افز ايش يافت و هيچ شکي نيست که کاربردهاي اينترنت در بازاريابي نيز با سرعت افزايش يابد. اينترنت اثربخشي بسيار زیادي را براي به دست آوردن، سازمان دادن و ارتباط اطلاعات در سازمان هاي تجاري ارائه داده است(وظیفه دوست و نیک نژاد تهرانی،1386).
پیشرفتهای تکنولوژی چهره جهان را دگرگون ساخته است. در طول دو دهه گذشته صنعت بانکداری برای استفاده از فناوری اطلاعات (IT) سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است. در پاسخ به قوانین جدید، رشد شبکه های جهانی و افزایش سطح درآمدها صنعت بانکداری تکنولوژی های جدیدی را با عنوان بانکداری الکترونیکی با هدف دستیابی و حفظ مزیت های استراتژیک به کار می‌گیرد. بانکداری الکترونیکی به فعالیت های مالی گفته می‌شود که با استفاده از تکنولوژی الکترونیکی انجام می‌گیرد. بانکداری الکترونیکی به بانک ها این فرصت را می‌دهد تا به نیازهای متفاوت مشتریان در مکانهای گوناگون به صورت همزمان پاسخ گویند. علی رغم ظهور این سیستم های تکنولوژی در بانکداری، پذیرش این تکنولوژی ها از طرف مشتریان دچار نوعی عقب افتادگی بوده و میزان رشد افراد استفاده کننده از این خدمات در حد انتظار نیست (علامه و همکار،2008).
نقش و جایگاه پول در اقتصاد و تجارت بر همگان آشکار است و هیچ گونه ابهامی در این زمینه وجود ندارد.از دوران قدیم بشر متناسب با پیشرفت های اقتصادی و بازرگانی خود، وسیله ای را جهت معامله و پرداخت ابداع کرده است.این مفاهیم شامل انتقال الکترونیکی وجوه، کارتهای بانکی، پول الکترونیکی، پرداخت الکترونیکی صورت حساب ها، اتاق پایاپای خودکار و. می‌باشند که برای تجارت امروز ضروری است.
در کشورهای پیشرفته دنیا مذاکرات بین خریدار و فروشنده ؛ سفارش خرید، تهیه بیمه نامه، انتقال پول، حمل و نقل کالا و ترخیص از گمرکات به صورت الکترونیکی پشتیبانی می‌شود و روش های انتقال پول به صورت الکترونیکی و حمل و نقل کالا بر اساس درخواست های الکترونیکی است که در این راستا بانکداری الکترونیکی از ارکان اصلی تحقق این مهم است (لاری سمنانی،1389).


2-2-مدل پذیرش تکنولوژی
تحقیقات زیادی در مورد بررسی عواملی که پذیرش تکنولوژی را بین استفاده کنندگان تحت تاثیر قرار می‌دهد، صورت گرفته است. در بین مدل های ارائه شده، مدل پذیرش فناوری دیویس متداول ترین‌ آنها است (رستگار و آقامحمدی، 1390).
دلايل استفاده از مدل پذيرش تکنولوژي در تحقيقات را مي توان به صورت زير بر شمرد :
1.    اين مدل به عنوان يکي از مدلهاي پر کاربرد و مورد استفاده به صورت وسيع به دليل صرفه جو بودن و قدرت پيش بيني شناخته شده است و استفاده از آن را در شرايط مختلف آسان مي باشد.
2.    اعتبار اين مدل توسط محققان مختلف تاييد شده است
3.    علاوه بر قدرت آن و به صرفه بودن، مزيت اين مدل اين است که کاربران را قادر مي سازد تفاوتها را تفسير کنند در حالي که تنها دو بعد مورد استفاده قرار مي گيرد (علامه وزارع،2008).
هدف از این تئوری پیش بینی چگونگی پذیرش و استفاده کاربران از یک فناوری است و پیشنهاد می‌دهدکه فواید ادراک شده و سهولت استفاده درک شده با رفتار پذیرش کامپیوتر مرتبط هستند(صنایعی و همکاران، 1391).
طبق مدل پذیرش تکنولوژی رفتار استفاده از یک تکنولوژی اطلاعاتی به وسیله ی قصد استفاده از آن سیستم خاص تعیین می‌شود و قصد استفاده نیز به نوبه ی خود به وسیله ی میزان مفید بودن تکنولوژی مورد نظر از دیدگاه استفاده کننده و سهولت استفاده از سیستم توسط او تعیین می‌شود.محققان سیستم های اطلاعاتی به روی اعتبار این مدل در پیش بینی پذیرش فناوری های اطلاعاتی توسط افراد توافق نظر دارند (سید جوادین و یزدانی ،1384).
این مدل توسط ديويس در سال 1989 ارائه گردید که براساس آن استفاده از یک تکنولوژی اطلاعاتی به وسیله قصد استفاده از یک سیستم خاص تعیین می‌شود و قصد استفاده نیز به نوبه ی خود به وسیله ی میزان مفید بودن تکنولوژی موردنظر از دیدگاه استفاده کننده و سهولت استفاده از سیستم توسط او تعیین می‌شود (حسینی و همکاران،1391).

 

نمودار تغییر قیمت
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643