مقاله ایمنی و سلامت شغلی و پاسخ به کووید 19 با استفاده از فناوری‌‌‌‌های انقلاب صنعتی چهارم ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

مقاله ایمنی و سلامت شغلی و پاسخ به کووید 19 با استفاده از فناوری‌‌‌‌های انقلاب صنعتی چهارم

(0)
(0)

مقاله و تحقیق

مقاله ایمنی و سلامت شغلی و پاسخ به کووید 19 با استفاده از فناوری‌‌‌‌های انقلاب صنعتی چهارم
رنگ و مدل کالا
مقاله و تحقیق
تعداد
+
_
عدد
14,900 تومان
موجود

توضیحات

مقاله ایمنی و سلامت شغلی و پاسخ به کووید 19 با استفاده از فناوری‌‌‌‌های انقلاب صنعتی چهارم

در قالب word, ودر 39 صفحه وقابل ویرایش

 

فهرست مطالب::

مقدمه
روش کار
یافته ها
بحث
هوش مصنوعی
اینترنت اشیا
داده‌‌‌‌های بزرگ
هولوگرافی
پردازش ابری
ربات‌‌‌‌های خودکار
چاپ سه بعدی
حسگر‌‌‌‌های زیستی
نتیجه گیری
حسگر‌‌‌‌های زیستی
     REFERENCES

 

 

 

در انقلاب صنعتی چهارم، فناوری‌‌‌‌های گوناگونی می‌توانند به کمک سیستم‌‌‌‌های بهداشتی در کنترل بحران همه گیری COVID-19 بیایند. یافته‌‌‌‌های این مطالعه فناوری‌‌‌‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، داده‌‌‌‌های بزرگ13، واقعیت مجازی، هولوگرافی15، پردازشابری ،ربات‌‌‌‌های خودمختار، اسکن سه بعدی، چاپسه بعدی و حسگر‌‌‌‌های زیستی را در انقلاب صنعتی چهارم شناسایی نمود که می‌توانند به پیش بینی،شناسایی و کنترل عفونت مربوط به COVID-19 کمک نمایند. بیشترین مطالعات ورودی مربوط به پژوهشگران کشور‌‌‌‌های چین و هند بود. همچنین فناوری‌‌‌‌های هوش مصنوعی و رباتها در صدر مباحث مورد نظر در مقالات ورودی بودند. در ادامه به توصیف و کاربرد فناوری‌‌‌‌های مذکور در کنترل بحران ناشی از COVID-19 پرداخته خواهد شد.
هوش مصنوعی
هوش مصنوعی (AI) یک دسته مفهومی گسترده از نرم افزار‌‌‌‌های رایانه ای است که به منظور تقلید یا بهبود تصمیم گیری انسان طراحی شده است (45). هوش مصنوعی ابزاری قدرتمند است که می‌تواند در برابر همه گیری‌‌‌‌های COVID-19 در مورد ارزیابی خطرات عفونت و غربالگری جمعیت بسیار مفید باشد. این برنامه کاربردی شبیه با استفاده از مدل‌‌‌‌های مبتنی بر داده‌‌‌‌های بزرگ برای شناخت، توضیح و پیش بینی الگوی شیوع بیماری استفاده می‌کند. (12, 46). از هوش مصنوعی می‌توان برای اعلانها و هشدار‌‌‌‌های اولیه، ردیابی و پیش بینی، جمع آوری داده ها، تشخیص و پیش آگهی، معالجه و درمان، وکنترل اجتماعی استفاده نمود (47). همچنین با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان آزمایشات بالینی داروها و واکسنها علیه این ویروس را بهینه نمود (12). مجموعه این اقدامات می‌تواند به بهبود عدالت در دسترسی به مراقبت بهداشتی، بهبود مراقبت‌‌‌‌های ویژه بیماران مبتلا به COVID-19 و حفظ ایمنی و سلامت شغلی کارکنان بهداشت و درمان منجر گردد (7, 54, 48). تصویربرداری پزشکی مانند اشعه ایکس و توموگرافی کامپیوتری (CT) نقش مهمی در مبارزه جهانی علیه COVID-19 دارد، در حالی که فناوری‌‌‌‌های هوش مصنوعی (AI) که اخیراًدر حال ظهور هستند، قدرت ابزار‌‌‌‌های تصویربرداری راتقویت کرده و به متخصصان پزشکی کمک می‌کنند (1, 20). دستیابی به تصویری با توانمندسازی هوش مصنوعی می‌تواند به طور قابل توجهی به خودکارسازی روند اسکن کمک کند و همچنین تغییر شکل گردش کار را با حداقل تماس با بیماران، به بهترین وجه محافظت از تکنسین‌‌‌‌های تصویربرداری انجام دهد. همچنین، هوش مصنوعی می‌تواند با مشخص کردن دقیق عفونت در تصاویر با اشعه ایکس و CT، راندمان کار را بهبود بخشد (12, 49). با ظهور عصر داده‌‌‌‌های بزرگ (Big Data)، سیستم‌‌‌‌های خدمات پزشکی سنتی به دلیل محدود بودن منابع محاسباتی، نمی‌توانند به سرعت عمل کنند. از اینرو استفاده از هوش مصنوعی در بهبود و تسریع عملکرد فعالیت‌‌‌‌های مختلف بهداشتی و درمانی بسیار موثر خواهد بود (46, 50). استفاده از هوش مصنوعی به کمک نتایج حاصل از CT، نتایج آزمایشگاهی و سابقه مواجهه بیماران،تشخیص سریع بیماران مبتلا به COVID-19 به صورت سریع و مطمئن را ممکن کرد (51). شناسایی سریع بیماران با استفاده از کاربرد یادگیری ماشینی در تلفن‌‌‌‌های هوشمند (52) تهیه تاریخچه تماسها و مسافرتها و ارزیابی وضعیت سلامتی افراد از دیگر کاربرد‌‌‌‌های هوش مصنوعی برای کنترل بیماری کرونا است (53).

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز، بخش : مرکزی، روستا: سرا، روستا: مرخز، محله: مرخز، خیابان (ورودی اصلی)، کوچه ((حسین محمدی))، پلاک: 0.0، طبقه: همکف،
تلفن: 08736337275
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643