پاورپوینت فصل هفتم 7 ( سرمایه گذاری در تولید ) کتاب مبانی اقتصاد ی سیستم قدرت تالیف کرشن ترجمه دکترحسن منصف ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

پاورپوینت فصل هفتم 7 ( سرمایه گذاری در تولید ) کتاب مبانی اقتصاد ی سیستم قدرت تالیف کرشن ترجمه دکترحسن منصف

(0)
(0)

پاورپوینت

پاورپوینت فصل هفتم 7 ( سرمایه گذاری در تولید ) کتاب مبانی اقتصاد ی سیستم قدرت تالیف کرشن ترجمه دکترحسن منصف
رنگ و مدل کالا
پاورپوینت
تعداد
+
_
عدد
35,000 تومان
موجود

توضیحات

پاورپوینت فصل هفتم 7 ( سرمایه گذاری در تولید ) کتاب مبانی اقتصاد ی سیستم قدرت تالیف کرشن ترجمه دکترحسن منصف

در قالب ppt و در 47 اسلاید و قابل ویرایش

 

 

فهرست مطالب
۱-۷ مقدمه
۲-۷ ظرفیت تولید از دیدگاه سرمایه گذار
۲-۷- ایجاد ظرفیت تولید جدید
۲-۲-۷ از رده خارج کردن ظرفیت تولید
۲-۷- تأثیر تقاضای متناوب
۳-۷ ظرفیت تولید از دیدگاه مشتری
1-3-7- ایجاد انگیزه توسعه توسط بازار انرژی الکتریکی
۲-۳-۷ پرداخت بابت ظرفیت
۳-۳-۷ بازار ظرفیت
٧-٣- قراردادهای قابلیت اطمینان

 

 

۱-۷ مقدمه
در فصلهای پیشین مسائل اقتصادی بهره برداری یک سیستم قدرت متشکل از چند نیروگاه مطالعه گردید. در این فصل امکان اضافه یا حذف ظرفیت تولید مورد بررسی قرار میگیرد. ابتدا هر نیروگاه را مستقلاً در نظر میگیریم و از منظر یک سرمایه گذار بالقوه عوامل تأثیرگذار بر احداث یک نیروگاه جدید را بررسی مینماییم همچنین از رده خارج شدن نیروگاههای موجود در شرایط سود ناکافی را مطرح میسازیم برای سادگی فرض میکنیم که همه درآمد نیروگاه ها از فروش انرژی الکتریکی تولیدی آنها حاصل میشود و درآمد حاصل از ارائه خدمات جانبی را در نظر نمی‌گیریم همچنین فرض میکنیم که به نیروگاهها بابت ارائه ظرفیت - یعنی در دسترس بودن به هنگام نیاز پرداختی صورت نمی‌گیرد.
در بخش دوم این فصل تأمین ظرفیت تولید را از دید مصرف کننده بررسی می‌کنیم برق در فعالیت اقتصادی و رفاه شخصی به قدری ضروری است که مصرف کنندگان سیستمی را ترجیح میدهند که تأمین کننده مطمئنی برای انرژی الکتریکی .باشد. مصرف کنندگان انتظار دارند که نه فقط در شرایط نوسان ،بار بلکه به هنگام خروج نیروگاهها به جهت مشکلات فنی نیز، انرژی مورد نیاز آنها در دسترس و اقتصادی باشد بنابراین باید ملاحظه کنیم که آیا منافع حاصل از فروش انرژی الکتریکی منجر به ظرفیت کل تولیدی میشود که برای برآوردن انتظارات مصرف کنندگان کافی است یا نه؟ از آنجا که در بسیاری از بازارهای برق این سؤال پاسخ منفی داشته است. لذا به موارد انگیزشی دیگری خواهیم پرداخت که شرکتهای تولید برق را به تأمین ظرفیت مورد نیاز ترغیب می‌کند.

 

۲-۷ ظرفیت تولید از دیدگاه سرمایه گذار
۱-۲-۷ ایجاد ظرفیت تولید جدید
یک سرمایه گذار در صورتی در تجهیزات تولید سرمایه گذاری خواهد کرد که بداند آن تأسیسات در طول عمر خود سود قابل قبولی حاصل می.کند به ویژه درآمدهای حاصل از آن باید از هزینه احداث و بهره برداری آن فراتر رود علاوه براین سود مذکور باید از سود یک فعالیت اقتصادی دیگر با سطح ریسک مشابه بیشتر باشد.
این سرمایه دار در تصمیم برای سرمایه گذاری باید هزینه حدی بلند مدت تأسيسات (شامل نرخ بازگشت مورد انتظار را محاسبه کند و قیمتی را که خروجی این تجهیزات ممکن است در آن به فروش رسد. پیش بینی نماید احداث یک کارخانه در شرایطی یک تصمیم منطقی است که قیمت پیش بینی شده بیشتر از هزینه حدی بلندمدت آن باشد. در یک بازار برق آزاد شده این استدلال را می‌توان در مورد سرمایه گذاری در ظرفیت تولید اعمال کرد اتکا به این نوع تصمیم برای سرمایه گذاری به توسعه تجاری تولید می‌انجامد.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643