پاورپوینت فصل پنجم 5 ( اَشکال مالکیت بازرگانی) کتاب کارآفرینی و مدیریت کسب و کار های کوچک نوشته حمید رضا کریمی ,

menuordersearch
academixfile.ir
قبلی
بعدی

پاورپوینت فصل پنجم 5 ( اَشکال مالکیت بازرگانی) کتاب کارآفرینی و مدیریت کسب و کار های کوچک نوشته حمید رضا کریمی

(0)
(0)

پاورپوینت

پاورپوینت فصل پنجم 5 ( اَشکال مالکیت بازرگانی) کتاب کارآفرینی و مدیریت کسب و کار های کوچک نوشته حمید رضا کریمی
رنگ و مدل کالا
پاورپوینت
تعداد
+
_
عدد
39,000 تومان
موجود

توضیحات

پاورپوینت فصل پنجم 5 ( اَشکال مالکیت بازرگانی) کتاب کارآفرینی و مدیریت کسب و کار های کوچک نوشته حمید رضا کریمی

در قالب ppt و در 70 اسلاید و قابل ویرایش

 

 

فهرست مطالب

مالکیت انفرادي (مؤسسۀ تک نفره)
شرکت تضامنی
شرکتهاي سهامی
سایر اشکال مالکیت
خلاصۀ فصل بر حسب اهداف یادگیري
سؤالاتی براي بحث

 

 

 

هنگامی که یک کارآفرین تصمیم به راه اندازی کسب و کار خود میگیرد یکی از اولین موضوعاتی که با آن مواجه میشود انتخاب شکل مالکیت است. کارآفرینان غالباً زمان و تلاش کافی را به ارزیابی تأثیر اشکال مختلف مالکیت بر خود و کسب و کارشان اختصاص نمی‌دهند. آنها به سادگی یکی از اشکال مالکیت را به صورت پیش فرض انتخاب کرده یا شکلی را انتخاب میکنند که در آن لحظه زمانی رایج تر از سایرین است. انتخاب یک شکل مالکیت دارای اهمیت زیادی است چرا که این تصمیم تأثیرات بلند مدتی بر کارآفرین و مؤسسه بازرگانی دارد. اگر چه این تصمیم غیر قابل بازگشت نیست با این حال تغییر از یک شکل مالکیت به شکل دیگر میتواند مشکل زمان بر پیچیده و پرهزینه باشد. در بسیاری از می‌سازد. نیازمندی های سرمایه در آغاز فعالیت و نیازهای آتی اشکال مالکیت از نظر توانایی تامین سرمایه اولیه مورد نیاز با یکدیگر متفاوتند. بسته به میزان نیاز کارآفرین به سرمایه و نحوه برنامه ریزی برای تامین آن بعضی از اشکال مالکیت نسبت به سایرین بهتر هستند. علاوه بر این با رشد مؤسسه بازرگانی اشتهای آن برای جذب سرمایه افزایش یافته و اشکال خاصی از مالکیت فرآیند جذب سرمایه خارجی مورد نیاز را تسهیل می‌کنند.
موارد، تغییر فعالیت بازرگانی موجود از یک شکل مالکیت به شکل دیگر میتواند پیامدهای مالیاتی سنگینی را برای مالک شرکت به همراه داشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که کارآفرینان در همان بدو امر انتخاب صحیحی داشته باشند. هیچ شکل بهینه ای از مالکیت وجود ندارد شکل مالکیتی که برای یک کارآفرین مناسب تر است ممکن است به هیچ وجه برای یک کارآفرین دیگر مناسب نباشد. انتخاب شکل مناسب مالکیت بدان معناست که کارآفرینان باید ویژگیهای هر یک و نحوه انطباق این ویژگیها با فعالیت های بازرگانی و شرایط فردی خود را درک کنند تنها در این صورت است که یک کارآفرین میتواند تصمیم آگاهانه ای را درباره شکل مالکيت اتخاذ کند. در قسمت زیر بعضی از مهمترین موضوعاتی که کارآفرینان هنگام ارزیابی اشکال گوناگون مالکیت باید آنها را در نظر بگیرند آورده شده اند.

یک نمونه عملی
با انتخاب نام مناسب برای مؤسسه بازرگانی وارد عرصه شوید
هنگامی که مایک روهان در سال ۲۰۰۲ یک شرکت تولید نرم افزارهای مالی را تأسیس نمود او با یک نام بازرگانی که به نظر خودش هوشمندانه بود وارد عرضه شده است. ظرف دو سال روهان متوجه شد که نام شرکت برای او دردسر آفرین است. او نمیتوانست به مشتریان بالقوه دقیقاً بگوید که اسنت برای آنها چه می‌کند. تلفظ این واژه برای آنها مشکل و مبهم بود و علی الخصوص چندان در ذهن افراد باقی نمیماند روهان تصمیم به استفاده از یک شرکت متخصص در زمینه انتخاب نام شرکت ایگور گرفت تا به او کمک کند که نام بهتری برای شرکتش بیابد. پس از تحقیقات و تجزیه و تحلیل های زیاد روهان روی واژه ریوت به توافق رسید. این نام دارای تن صدای دوستانه بوده و به سادگی در خاطر میماند. قبل از استفاده از نام جدید، روهان آنرا روی مشتریان فعلی و سایرین امتحان کرد. تقریباً همه افراد از آن احساس رضایت می‌کردند. برای شرکت دیگری در استمفورد در کانکتیکات انتخاب نام بازرگانی به بدترین دشمن شرکت تبدیل شده بود. شرکت ارتباطات بازاریابی GHB شروع به دریافت ایمیل ها و تماسهای تلفنی متعددی نمود که کالای خاصی را درخواست میکردند. ظاهراً این کار بی ضرر به نظر می‌رسد. این طور نیست؟ سخت در اشتباهید محصولی که بسیاری از مشتریان به دنبالش بودند GHB بود که یک داروی غیر قانونی در زمره داروهای اکستازی به حساب می‌آمد. آقای مارک بروس، رئیس شرکت می‌گوید تصور کنید صاحب شرکتی با قدمت ۳۰ ساله به نام LSD در اواخر دهه ۶۰ باشید. آیا میتوانید تصور کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نام جدید برای مالکان این مؤسسه ۲۰,۰۰۰ دلار هزینه داشت.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsuptelegrammailpinterest
logo

استان: کردستان، شهرستان : سقز
شماره تماس:: 09189763156
ایمیل : omidarzy@yahoo.com
کد پستی : 6683193643